Apple watch se za minulý rok prodalo více než ostatních smartwatch dohromady

0

Podle posledních průzkumů Apple watch zůstávají i nadále nejoblíbenějšími chytrými hodinkami. IDC odhaduje, že se prodeje Apple watch za minulé čtvrtletí dostaly na 8 milionů. Což z nich činí nejprodávanější nositelnou elektroniku za zmíněné období. Ve svém reportu zároveň doplňuje IDC, že většinu prodaných Apple watch tvoří aktuální series 3 a zároveň každé páté prodané chytré hodinky jsou Apple watch.

Konkurence

Prodeje můžeme srovnat s konkurencí, která za stejné období v případě Fitbitu uvádí 5,4 milionů prodaných zařízení, které netvoří pouze chytré hodinky, ale také různé fitness náramky. Třetím v počtu prodaných zařízení je Xiaomi s 4,9 miliony prodaných především fitness náramkům.

Je třeba dodat že prodeje nejsou úplně srovnatelné, protože zatímco fitness náramky od Xiaomi se prodávají od 700Kč, zatímco Apple watch začínají na ceně 6 990Kč v případě starších Series 1 a 9 790Kč za aktuální Series 3.

Celkové prodeje za minulý rok

Když se podíváme na celkové prodeje za minulý rok, Apple se svými 17,7 miliony prodaných watch tvoří 53% trhu. Jasně tak převálcoval veškerou konkurenci a nejbližší Samsung obsadil „pouze“ necelých 11%.

Obrázek.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?