Apple Watch nejspíš dostanou podporu pro ciferníky třetích stran

, , 0

apple watch

Už od představení Apple watch zasypávají Apple vývojáři s dotazy, kdy pro jablečné hodinky budou moci vytvořit vlastní ciferníky. Přestože jich máme k dispozici celou řadu s různými tématy, jako Disney, Pixar nebo také Nike. Celou tu dobu je to jen a pouze Apple, kdo nové ciferníky vytváří a dává k dispozici. Důvodů, proč tomu tak je může být celá řada a ten pravý se ani nemusíme dozvědět. Nejspíš jím ale bude touha Applu mít pod kontrolou uživatelský zážitek.

watchOS 4.3.1

V novém watchOS 4.3.1 se ale vývojářům podařilo najít část kódu, která naznačuje že tomu tak nemusí být napořád. Konkrétně byla nalezena NanoTimeKit frameworku, který má na starost právě ciferníky a implementuje server pro komunikaci s nástroji pro vývojáře Xcode běžícími na macu. Jedna z jeho metod vrací zprávu „tady by mohla být konfigurace ciferníku třetích stran“.

Je jasné, že tato funkce zatím implementována není, jde ale o celkem jasný náznak, že Apple o ni minimálně uvažoval. Představení podpory pro ciferníky třetích stran by dávalo smysl spolu s watchOS na letošní WWDC 2018. Stejně je ale možné, že Apple tuto funkci vypustí a nám nezbude než čekat dále.

watchOS code

 

Fotka, fotka.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?