AirPort Express nejspíš dostane podporu pro AirPlay 2 reproduktory

, 0

AirPort Express

Po opětovném přidání podpory pro AirPlay 2 do iOS 11.4 to vypadá, že Apple má pořád nějaká esa v rukávu. Uživatelé redditu zaregistrovali, že se nejnovější AirPort Express zobrazuje v aplikaci Domácnost.

To by mohlo naznačovat podporu Airplay 2 na straně AirPortu a možnost použít jej pro přehrávání hudby ve více místnostech.

Podpora ale ještě není zdaleka dokončena, a přestože nabídka přidat příslušenství nabízí zmíněný AirPort. Jeho přidání do HomeKitu a aplikace Domácnost zatím nikomu nefungovala. Apple pro něj nejspíš bude muset vydat aktualizovaný firmware. Ostatně stejné chování jsme mohli pozorovat už v případě HomePodu, který také vyžadoval instalaci nového firmware, který ještě Apple nezveřejnil.

Proč o tom píšeme?

Zvláštní na celé věci je fakt, že Apple přidáni podpory AirPlay 2 do AirPortu Express nikdy nezmínil. Dokonce již před několika lety zaměstnance z oddělení zaměřeného na vývoj síťových prvků začal přesouvat do jiných oddělení.

Aplikace Domácnost v iOS 11.4 beta 1 aktuálně zobrazuje AirPort Express stejně jako Apple TV jako reproduktor. Novinka se ale týká pouze nejnovějšího modelu AirPortu Express  z roku 2012.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?