Víme, co by mohl Apple představit na březnové konferenci

, , , , 0

březnová konference 2018

Už 27. března proběhne první letošní keynote pořádaná Applem. Celá se bude odehrávat na Lane Tech College prep High School v Chicagu. Nedávno jsme si ukázali pozvánku hovořící o „nových kreativních myšlenkách pro studenty a učitele“.

Keynote je speciální hned z několika důvodů, poslední Apple keynote zaměřená ne vzdělávání proběhla v roce 2012. Další zajímavostí je místo kde je pořádána.

Očekávané novinky

Přestože jsme se o této keynote dozvěděli teprve nedávno, na internetu se již stihla vyrojit řada spekulací. Všechny očekávané novinky, které by mohl Apple již za pár dní představit si nyní ukážeme.

Levnější iPad

V roce 2017 Apple představil 5. generaci 9,7″ iPadu, který měl tvořit levnější ale stále výkonnou alternativu iPadu Pro. Již nějakou dobu se spekuluje, že letos představí ještě levnější verzi cílenou především na školy. Zatímco aktuální iPad se prodává za 329 dolarů (10 990Kč), spekulovaný by mohl začínat na 260 dolarech (zhruba 8 500Kč). Otázkou ale zůstává, jestli půjde o nový model, nebo pouze snížení základní ceny aktuálního.

Levnější MacBook (Air)

Levnější variantu iPadu by měl Apple doplnit levnější verzí MacBooku. Už před dvěma týdny jsme psali o tom, že Apple připravuje inovovaný MacBook Air s nižší cenovkou. Ten by se měl stát alternativou ke chromebooku od Google, především pro studenty. Cena by měla být nižší o 100 až 200 dolarů a pro školy by mohl Apple nabídnout ještě zajímavější cenovku.

Úniky informací jsou ale lehce zmatené a kromě zmíněného MacBooku Air hovoří také o připravovaném levném 13,3″ MacBooku. Ten by podle Digitimes měl nabídnout retina displej a cenu okolo 999 dolarů. Cena odpovídá aktuální částce, kterou si účtuje Apple za MacBook Air.

Snížení ceny MacBooku Air po doplnění o retina displej nedává úplně smysl. Jeho spekulovaná cena je zároveň o zhruba 200 dolarů nižší než v případě spekulovaného MacBooku. Podle Bloombergu navíc ani není připraven k výrobě.

Jako nejpravděpodobnější se nám tak jeví varianta, že Apple letos MacBook Air inovuje jen minimálně. Naopak jej zlevní a jeho prodej, ale už bez inovací, poběží ještě několik let. Na jeho místo pak nastoupí MacBook (retina), byť možná s lehce větším displejem. Ostatně stejný scénář jsme mohli vidět v řadě MacBooku Pro. Tuto změnu ale očekáváme spíše až na WWDC.

AirPower

Podložka pro bezdrátové nabíjení a pouzdro pro AirPods podporující tuto technologii se školstvím příliš nesouvisí. Už mnoho úniků ale nasvědčuje spuštění prodeje právě na březen a jistě se o nich Apple nezapomene zmínit. Cena nabíjecí podložky se spekuluje okolo 200 dolarů.

Apple Pencil

Co s výukou a uměním naopak souvisí je tento výtvarný doplněk pro iPad Pro. Ostatně už samotná pozvánka na keynote vypadá, jako by byla celá vytvořena tužkou. Apple Pencil by bylo skvělé příslušenství pro iPad do škol a jeho podpora v ne-Pro verzi by jistě jablečným tabletům mohla pomoci.

Není zatím jisté, jestli Apple přidá podporu současné verze své tužky do iPadů, nebo představí novou generaci. Aktualizace Apple Pencil se letos očekává a toto by byla ideální příležitost. Další možný termín je pak představení na zářijové keynote po boku nových iPhonů a iPadů Pro.

Smysl by dávalo také po boku levného tabletu s podporou tužky představit také levnější klávesnici. Mnoho studentů by pak mohlo ocenit toto levné zařízení schopné nahradit a v některých ohledech překonat notebook.

iPhone X v nové barvě

Před nedávnem unikly informace, že Apple chtěl původně vydat svůj vlajkový model ve třech variantách. Důvodem proč se tak nestalo byl problém s výrobou a příští generace by ji už měla nabídnout. Apple již měl dost času na vychytání problémů při výrobě a mohl by nyní zlatou variantu přidat.

Loni v březnu se začal prodávat PRODUCT (RED) iPhone 7 (Plus). Naskytuje se tak šance, že i letos Apple nabídne své telefony v červené variantě. Žádné úniky tomu ale nenasvědčují.

iPhone SE 2

Na jaře 2016 Apple představil iPhone SE a loni na jaře jej inovoval. Letos by jej mohl doplnit o novější komponenty a přiblížit vzhledově aktuálnímu iPhonu X. Žádných úniků jsme se ale prozatím nedočkali a očekává se spíše zrušení této řady.

iOS 11.3

Apple slíbil, že vydání iOS 11.3 proběhne ještě na jaře. Zároveň podle informací u posledních beta verzí je iOS 11.3 téměř hotov. Jediné co hovoří proti, je vydání takzvané „Golden Master“ verze, jak se označuje poslední beta před vydáním. Pokud zítra vyjde GM verze, vydání pro veřejnost by mohlo proběhnout do týdne.

Nový iOS by měl přinést aplikaci „Třídy“ pro učitele a poskytnout jim lepší možnosti provést studenty učivem. Další novinkou je ClassKit, tedy framework, který by měl usnadnit vývojářům tvorbu aplikací pro výuku. Ani o jednom zatím Apple příliš nemluvil, očekáváme že toto budou dvě z hlavních témat této keynote.

Více o iOS 11.3 si můžete přečíst zde.

Další informace

Jak jsme již zmínili, očekává se, že Apple bude hovořit především o novinkách zaměřených na výuku v iOS 11.3 a o zapojení iPadů ve vzdělání.

Keynote nejspíš nebude ani živě streamovaná a dočkáme se pouze videa shrnující celou událost. O každé novince vás budeme informovat zde na našem magazínu.

 

Obrázek.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?