Podívejte se na skryté novinky ve správci hesel iOS 12

, , 0

V dnešní době pomalu každý druhý web vyžaduje registraci. Abychom si nemuseli pamatovat každé heslo a přitom mohli používat pro každý web jiné a bezpečné heslo, vznikli aplikace pro jejich správu.

Apple ve svých zařízeních nabízí aplikaci Klíčenka, která se právě o správu přihlašovacích údajů a jejich synchronizaci mezi zařízeními stará. Jistě jste si již všimli, že safari na macu a iPhone nabízí vygenerování silného hesla a jeho uložení.

Občas se ale stane, že je potřeba heslo s někým sdílet a důvodů pro tuto potřebu se najde spousta. Apple v novém iOS 12 přidal možnost heslo sdílet jednoduchou cestou.

AirDrop

Na zařízení s iOS 12 nově stačí otevřít nastavení > Účty a hesla > hesla k aplikacím a webům. Ze seznamu uložených hesel vybrat požadované a otevřít. Na nově otevřené stránce stačí podržet prst na políčku heslo a vybrat AirDrop.

iOS 12 hesla

https://www.macrumors.com/2018/06/07/share-passwords-airdrop-ios-12/

Hesla jdou přes AirDrop poslat na zařízení s iOS 12 a macOS 10.14 Mojave. Před odesláním případně uložením hesla budou oba uživatelé vyzváni k ověření pomocí FaceID, TouchID nebo zadáním hesla k účtu na starším macu.

Ostatní správci hesel

V novém iOS 12 dostanou možnost nahradit výchozího správce hesel také správci ostatních vývojářů. Pomocí nového API budou moci nabízet vyplnění hesla v otevřených webových stránkách a aplikacích. Například populární 1Password již podporu do své aplikace přidal.

Siri

Třetí novinkou je možnost otevřít správce hesel v iOS 12 pomocí Siri. Po vyslovení „Hey Siri, show me my passwords“ iPhone vyzve k autentizaci pomocí FaceID, TouchID nebo hesla a otevře Klíčenku.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?