Podívejte se na první uniklé screenshoty z macOS 10.14

, , , 0

Představení nových systému od Apple se dočkáme už za dva dny, přesto ale stihly uniknout první screenshoty z připravovaného systému. První novinkou které si můžeme všimnout je dlouho očekávané tmavé téma. Už aktuální verze systému tmavý režim částečně obsahuje a umí přepnout dock a řádek nabídek do tmavého režimu. Nový systém by ale měl tmavý režim dostat na další úroveň a přepnout celé prostředí operačního systému do tmavších barev.

Novinky macOS 10.14

Tmavé tak bude navíc záhlaví aplikací, včetně ikon a semaforu pro práci s okny. Otázkou zůstávají aplikace třetích stran, které budou nejspíš muset jejich vývojáři upravit. Na to ale budou mít čas do podzimu, kdy by měl Apple nový systém macOS 10.14 pro veřejnost vydat.

Další novinkou, které si můžeme všimnout je Xcode 10 zachycený na screenshotech. Nová verze prostředí pro vývoj aplikací pro iPhone a mac. Dokonce i v této aplikaci je tlačítko pro přepnutí projektu do tmavého režimu, ten by se tak mohl týkat i iPhone a iPadu.

Všímavému oku jistě neunikly ani novinky schované v docku. Ikona koše se očividně nově bude umět přizpůsobit tmavému režimu a změní barvu také. Druhý detail schovaný v docku je ikona aplikace zprávy.

Foto

Proč tmavý režim?

Tmavý režim jistě ocení každý uživatel, tráví hodně času prací na svém macu v nočních hodinách. Tak trochu vedlejším efektem bude úspora energie OLED displejů a panelů samotných. Zároveň by mohlo jít o náznak, jaké displeje plánuje Apple do budoucna ve svých zařízeních začít používat ve velkém.

Název systému

Název macOS 10.14 je téměř jistý, stejně tak představení na pondělní WWDC po boku iOS 12, tvOS 12 a watchOS 5. Marketingový název prozatím jasný není, jistě ale bude pojmenován po zajímavém místě v kalifornii.

WWDC můžete sledovat s námi 4. června od 19:00 našeho času.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?