Nový MacBook Air představení na WWDC 2018 nestihne

, , 0

MacBook air

Už nějakou dobu se proslýchá, že Apple plánuje představit nový MacBook s 13″ Retina displejem. Zdroje se ale rozchází v názvu nového MacBooku.

Podle některých zdrojů musel Apple odložit zahájení výroby a to na 3. kvartál letošního roku. Zahájení prodeje s červnovou WWDC 2018 tak nebude možné a představení by mělo proběhnout až po spuštění výroby.

Co víme o novém MacBooku Air

Nejdůležitější novinkou bude 13″ Retina displej spolu s cenou. Cena by měla být dokonce ještě nižší než si aktuálně Apple účtuje za MacBook Air. Tyto novinky budou spolu s nejnovějším Intel procesorem zabaleny v tenkém těle.

Co už ale nevíme je počet a typ konektorů které nabídne. Na rozdíl od nových MacBooků by mohl navázat na řadu Air a nabídnout více druhů konektorů. Jak již bylo zmíněno na začátku,  ani název zatím jasný není. Vše ale nasvědčuje názvu MacBook Air, který by měl nahradit.

WWDC 2018

Přestože nového MacBooku Air se na letošní WWDC nedočkáme, mohl by Apple představit novinky u ostatních řad maců. Ostatně minulý rok Apple aktualizoval celou svou nabídku MacBooků.

Hlavní roli na WWDC hraje software, představení hardwaru je tak „pouze“ zpestření celé akce. V červnu se můžeme těšit na představení nových operačních systémů a novinek okolo nich. Letos Apple chystá vydání iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 a tvOS 12.

Softwarové novinky

Letošní aktualizace jablečných systémů se podle úniků zaměří především na zlepšení výkonu, stability a opravy chyb. To ale neznamená, že se letos žádných viditelných novinek nedočkáme, jen jich bude méně než loni. Craig Frederighi uvedl, že Apple změnit přístup k vývoji systémů a novinky bude přidávat až když budou 100% hotové.

Pro připomenutí, letošní WWDC začíná4. června.  

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?