Co Apple představí na podzimní konferenci 2018

, , , , 0

apple special event September 2018

Jedna z nejdůležitějších událostí v mobilním světě letošního roku se blíží, podívejte se kdy a čeho se spolu s iPhone 2018 dočkáme.

Pozvánka

Na první otázku odpovíme hned v úvodu, keynote začíná 12. Září 2018 v 19:00 našeho času. Pozvánka nám jako obvykle dává určitou nápovědu, co můžeme očekávat. Tentokrát jde o zlatý kruh doplněný o „Gather round“. Na internetu už se vyrojilo několik spekulací o možném vzkazu, které si rozebereme později.

Co můžeme očekávat

Jako každý rok se očekává představení nových iPhone. Tentokrát rovnou 3 modelů na jednou v až 5 barvách.

iPhone 2018

Nástupce by s téměř 100% jistotou měl dostat loňský iPhone X, o jeho názvu se ale spekulace rozchází. Někdy je zmiňován jako iPhone Xs, a někdy jako prostý iPhone X (2018).

My se přikláníme ke druhé variantě, toto nové značení by lépe pasovalo ke značení, které můžeme vidět u všech jablečných počítačů a nově i iPadu. Název Xs by si také spousta lidí mohla vykládat jako eXtra Small, tedy jako název pro malý telefon, což s úhlopříčkou displeje 5,8″ zdaleka nebude. V angličtině navíc výslovnost Xs, tedy 10s zní jako „tennis“.

Zpět ale k telefonům, očekávat máme tři modely, které se budou lišit velikostí a technologií displeje a materiálem těla.

  • iPhone X 2018 – 5,8″ OLED display, tělo z nerezové oceli
  • iPhone X Plus 2018 – 6,5″ OLED display, tělo z nerezové oceli
  • iPhone 2018 – 6,1″ LCD display, tělo z hliníku

První dva zmíněné „lepší“ modely doplní „levnější“ hliníkový iPhone s LCD displejem. Ten by se měl dostat do prodeje se zhruba měsíčním zpožděním, aby nekanibalizoval prodeje dražších modelů. Všechny tři zmíněné modely dostanou FaceID včetně výřezu v displeji. S ikonickým Home Buttonem se tak můžeme nejspíš nadobro rozloučit.

Cena

Cenové kategorie by se neměly lišit od současných, zjednodušený ceník by měl vypadat následovně.

  • iPhone 2018 – 20 990 Kč
  • iPhone X 2018 – 23 990 Kč
  • iPhone X Plus 2018 – 29 990 Kč

Design

"<yoastmark

iPad Pro

Už uběhl téměř rok od představení aktuální generace iPadů Pro. Očekává se, že je nově bude Apple představovat po boku iPhone na zářijových keynote.

Stejně jako všechny modely iPhone, všechny modely iPadu Pro by měli s novou generací dostat FaceID namísto současného TouchID. S tím přijde i nový design s většími displeji s výřezem a menšími rámečky. Fyzické rozměry iPadů pro by se neměli nijak znatelně měnit, ale display by mohl narůst zhruba o 0,5 palce u 10,5 palcového modelu.

Apple watch series 4

Také jablečné hodinky by se měli dočkat nové generace.

Stejně jako ostatní zařízení by se měly dočkat tenčích rámečků a větších displejů. Navíc se spekuluje o lepší odolnosti vůči vodě díky přepracované korunce. K novým hodinkám by se také nejvíce hodil kruh v pozvánce a mohl by naznačovat nové tvary těla, to už jsou ale bohužel ničím nepodložené spekulace.

AirPower

Na loňské podzimní konferenci představil Apple spolu s aktuálními iPhony také bezdrátovou nabíječku AirPower. Letošní konference by tak mohla být ideální příležitost pro oznámení spuštění prodeje.

Ostatně pro Apple by to byla ostuda, kdyby ani rok po představení nedokázal bezdrátovou nabíječku dostat do prodeje.

iOS 12 a macOS 10.14

Tyto nové operační systémy spolu se všemi novinkami Apple již představil. Nyní bychom se mohli dočkat konkrétního data, kdy je zpřístupní pro veřejnost. Nový iOS 12 i macOS 10.14 Mojave je zatím přístupný pouze jako beta. Oficiální vydání se očekává před koncem Září.

One more thing…

Našlo by se také několik produktů, které by mohl Apple představit jako třešničku.

AirPods

Dva roky po představení 1. generace by mohla přijít druhá. Hlavní novinkou by měla být vylepšená odolnost vůči vodě a lepší výdrž na baterii. Očekávají se ale spíče v roce 2019.

MacBook Air

Tento oblíbený přenosný mac nebyl aktualizován od roku 2015, což je v IT světě věčnost a o nástupci se spekuluje již dlouho. Prodej MacBooku Air bude nejspíš ukončen a Apple jej nahradí novým 13″ modelem, který si ale zachová cenu okolo 30 000 Kč.

Mac mini

Další oblíbený jablečný počítač, který nebyl aktualizován dokonce od roku 2014. Dokonce se spekuluje o modelu mini Pro, bohužel zatím neunikly žádné fotografie.

iMac

Tento je na rozdíl od předchozích jmenovaných aktualizován každý rok. Letos ale zatím nový model nepřišel a rok už se pomalu blíží ke konci. Očekává se především 6 a 8 jádrový procesor.

Do karet mu hraje také fakt, že letos je to 20 let od představení první generace iMacu. Podzimní keynote se tak jeví jako ideální čas pro aktualizaci.

HomePod mini

Menší a levnější verze u nás nepříliš rozšířeného reproduktoru od Apple. Rok od představení původní větší verze se by mohla být dobrá příležitost.

Přidejte si keynote do kalendáře

Stačí kliknout na tento odkaz.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?