Apple najímá nejvíce zaměstnanců pro vylepšení Siri v historii

, 0

Siri

Podle dat společnosti Thinknum shání nejvíce zaměstnanců na pozice spojené se Siri v celé své historii. Aktuálně Apple nabízí 161 pozic, které obsahují v názvu nebo popisu obsahují „Siri“. To je o 24% více než minulý měsíc.

Jak si můžete prohlédnout na grafu přiloženém níže, zájem Applu o zaměstnance na podobných pozicích roste od loňského jara. Největší skok byl zaznamenán minulý měsíc a růst se očekává i do budoucna.

Siri pozice

Kam Apple hledá zaměstnance?

Většina z těchto pozic láká nové zaměstnance do nové centrály Applu v Santa Clara Valey. Konkrétně jde o 125 ze 161 pozic. O ostatní se dělí San Francisco, Shanghai, Cambridge a další.

Co se týče rozdělení podle oddělení, Apple nabízí 3 pozice na product management, 3 na informační systémy a technologie. Dále 1 do designového oddělení a 5 pozic je nazváno „Siri – iOS Engineer“. Zbylé pozice jsou spojeny s vývojem software a dělí se na strojové učení, vývoj infrastruktury a přirozené zpracování jazyka.

Proč tolik zaměstnanců?

V poslední době byl Apple často kritizován, že jeho hlasová asistentka Siri značně zaostává za konkurencí jako Google Assistant a Amazon Alexa. Nyní to vypadá že Apple již nadále kritiku nehodlá snášet a rád by zase konkurenci předehnal. Applu se již podařilo dostat Siri do všech svých zařízení od iPhone přes mac, Apple TV až po nový HomePod. Určitě by byla škoda, kdyby této výhody nevyužil a nechal konkurenci přetáhnout zákazníky.

 

Obrázek, graf.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?