Apple letos představí cenově dostupnější 13″ MacBook Air [Aktualizováno 1x]

, , 0

Důvěryhodný analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities nyní přišel s novými informacemi o budoucím MacBooku Air. Byl to právě on, kdo nedávno zveřejnil informace o chystaných iPhonech pro letošní rok a nové generaci sluchátek AirPods. Podle všeho má své zdroje přímo mezi dodavateli klíčových komponent pro Apple.

MacBook Air

Přesně ten MacBook Air, o kterém se spekulovalo že bude jeho prodej ukončen a Apple ho nahradí novějším MacBookem (retina). Podle zmíněného analytika ale letos nabídne aktualizovanou verzi Airu s nižší cenou už na začátku druhého čtvrtletí letošního roku. Podle informací si tím Apple slibuje zvýšení prodejnosti MacBooků o 10-15% za letošní rok.

MacBook Air je oblíbený především mezi vysokoškoláky, právě díky své ceně zhruba 30 000Kč a dlouhé výdrži na baterii, která se pohybuje okolo 12 hodin. Snížení ceny by jistě zaručilo větší odbyt, zároveň by ale začal konkurovat iPadu Pro a spousta lidí určitě dá přednost MacBooku, který nabízí mnohem více možností využití. Jak to nakonec Apple vyřeší si budeme muset počkat, do budoucna si ale myslím že s Macbookem Air nepočítá.

Aktualizace 12.3.

Několik dní po původních obecnějších informacích se na internet dostaly přesnější.

Display

Jednou z kritizovaných vlastností aktuálního MacBooku Air je jeho TN display s nízkým rozlišením oproti ostatním MacBookům. Nový Air podle dostupných informací dostane reprezentativnější Retina panel s rozlišením 2560 x 1600 px od LG. Oproti aktuálním 1440 x 900 px se lehce zmenší pracovní plocha, zato ale bude vše mnohem detailnější.

Cena

Nová oficiální cena by měla začínat na 799 až 899 dolarech. Současná oficiální cena je 999 dolarů, takže se o žádné významné snížení nejedná. Na zvýšeném zájmu se podle nás bude více podílet nový display.

Název

U některých informací ale k žádnému upřesnění nedošlo a v případě názvu nového cenově dostupného notebooku od Applu se hovoří o dvou variantách. Některé zdroje hovoří o levném „MacBooku“, zatímco Kuo o levnějším „Macbooku Air“. Představení 2 nových modelů není příliš pravděpodobné a konečný název zatím možná nezná ani Apple.

Představení

Původní informace hovořili o představení ve druhém kvartálu, podle nových by k představení mělo dojít na letošní WWDC 2018 po boku nového softwaru. Do konce roku Apple očekává díky novému displeji a snížené ceně prodej okolo 6 milionů kusů.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?