Apple konference v roce 2018, kdy a jakých produktů se dočkáme?

, , , , 1

Jistě již mnozí z nás netrpělivě vyhlíží, kdy Apple uspořádá další konferenci a představí nové produkty. Ti z nás, kteří Apple už nějakou dobu sledují určitě zaregistrovali jistý vzor podle kterého lze alespoň částečně odhadnou, kdy se bude další konference konat. Ostatní jistě zaregistrovali alespoň určitou pravidelnost se kterou nové produkty přichází. Každoročně v podobnou dobu pořádá Apple představení nových systémů a představení nových iPhonů. Tyto akce pak doplňují akce méně pravidelné, na kterých se odehrává představení ostatních produktů.

V tomto článku se podíváme, jaké události můžeme očekávat a s jakou pravděpodobností je můžeme očekávat.

Jaro 2018

Jarní události nemají takovou pravidelnost, o to více jsou pak ale překvapivé a zajímavé. Když se ohlédneme lehce do minulosti, zjistíme že se tu v posledních letech několik zajímavostí odehrálo.

V roce 2015, přesněji 9. března, na akci zvané „Spring Forward“ zveřejnil Apple dostupnost svých chytrých hodinek, jejich ceny a také předvedl první generaci 12“ MacBooku (retina). O rok a kousek později, tedy 21. března 2016 uspořádal Apple událost „Let us loop you in“, na které představil menší 9,7“ iPad Pro, iOS 9.3 a především iPhone SE.

Tuto pravidelnost přerušil v roce 2017, když místo představení pouze na několik hodin odstavil svůj online obchod a vydal zprávu pro tisk. Přesto jsme se ale novinek dočkali, i když ne tolik významných. Apple tehdy začal prodávat svůj iPad 2017, kterým nahradil předchozí iPad Air 2. Začal také prodávat limitovanou edici iPhone 7 (product) RED, tedy červeného iPhonu 7.

Otázkou tedy zůstává, jestli Apple naváže na přerušenou sérii s další událostí, nebo byl rok 2016 posledním a dočkáme se pouze tiskové zprávy? Samostatná událost většinou značí nějaké eso v rukávu, a nový produkt. Bohužel to ale zatím vypadá, že Apple žádnou jarní konferenci letos pořádat nebude. Jisté to zatím ale není a tak se můžeme podívat na několik produktů, které by představit mohl. Produkty zobrazeny podle pravděpodobnosti, s jakou se jich dočkáme od nejvíce pravděpodobného.

  • Televizní obsah
  • iPad
  • Mac mini
  • iPhone SE 2

Léto 2018

Ano, každoročně v létě pořádá Apple svou vývojářskou konferenci WWDC, na které představuje své nové operační systémy od macOS, iOS, watchOS i tvOS. WWDC je jednou z nejdůležitějších Apple konferencí a s  téměř stoprocentní jistotou můžeme říci, že nás jedna taková také letos čeká a odehraje v červnu. Ačkoliv Apple zatím nic nepotvrdil, máme k dispozici několik indicií ukazující místo a přesné datum. Podle nich se letošní WWDC 2018 bude odehrávat od 4. do 8. června v McEnery Convention Center.

Na WWDC 2016 Apple představil macOS Sierra a iOS 10, zároveň zpřístupnil vývojářskou betaverzi obou systémů a nakonec je na podzim uvolnil ke stažení širokou veřejností.

Na loňské WWDC 201ý jsme poprvé oficiálně viděli iOS 11 a macOS 10.13 High Sierra, které doplnili nové systémy tvOS a watchOS. Také právě na této konferenci Apple představil iMac Pro a aktualizoval iMac, MacBook a MacBook Pro.

Co tedy můžeme očekávat na letošní WWDC 2018? Jako obvykle očekáváme představení nových systémů macOS 10.14 a iOS 12, stejně tak očekáváme že budou doplněny novými tvOS a watchOS. Pravděpodobnost představení nových systémů je téměř stoprocentní, je tu ale několik dalších zařízení, které Apple slibuje a právě v červnu by je mohl představit.

  • Mac Pro
  • Apple Display
  • iMac, MacBook, MacBook Pro

Mac Pro

Poslední aktualizace tohoto macu pro profesionály se odehrála v roce 2013, právě na WWDC. Dalším náznakem je představení iMacu Pro na loňské WWDC. A posledním a největším náznakem je oficiální slib Applu, že pracuje na nové verzi Macu Pro. Letošní vývojářská konference se tak jeví jako ideální příležitost pro jeho představení.

Apple Display

Spolu s představením Macu Pro očekáváme také představení monitoru který by jej mohl doplňovat. Současná verze jablečného monitoru je značné zastaralá a Apple jistě nebude chtít svůj nejdražší mac omezovat starým monitorem nebo přesměrováním zákazníků ke konkurenci.

iMac, MacBook, MacBook Pro, MacBook Air

Na WWDC také očekáváme aktualizaci všech maců. MacBook Pro se nejspíše dočká více procesorových jader a tím výrazného zvýšení výkonu. Aktualizace  MacBooku Air se neočekává, naopak by mohl být jeho prodej ukončen a mohl by být nahrazen 12″ MacBookem. Spolu s aktualizací 12″ MacBooku se očekává také výrazné snížení ceny. Apple by tímto krokem zase zjednodušil svou nabídku MacBooků a zbavil se dnes již zastaralých strojů.

Podzim

Na podzim se koná další každoročně velmi očekávaná událost a to představení nových iPhonů. Není těžké odhadnout, že ani letos Apple svou tradici nepřeruší, a dočkáme se nových iPhonů právě na podzim.

iPhone

Není sice těžké odhadnout že se na podzim dočkáme nových iPhonů, otázek nám ale stále několik zůstává. Víme dokonce i že letos bychom se měli dočkat rovnou 3 modelů a že mimo nové generace iPhone X by měl být představen větší iPhone X Plus, ale také levnější iPhone (2018). Více informací o očekávaných iPhonech si můžete přečíst zde.

 


Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?