Apple čelí žalobě kvůli novým klávesnicím

, 0

MacBook Pro

Spolu s novými MacBooky a MacBooky Pro v roce 2015 Apple představil také inovovanou klávesnici. Ta měla pomoci snížení tloušťky přenosných maců a zlepšit pohodlí při psaní. Podle žaloby ale přinesla ještě jednu vlastnost a to nízkou spolehlivost o které ale Apple údajně věděl. Přesto ale inovovanou klávesnici do nových zařízení přidal.

Žaloba

Žaloba byla podána u Kalifornského soudu a předmětem jsou oba zmíněné MacBooky. Tedy 12″ MacBook (2015 a novější) a MacBook Pro (2016 a novější). Podle žaloby „tisíce“ zákazníků trápí problémy s novou klávesnicí, které způsobují že celé zařízení je nepoužitelné. Údajně stačí „malé množství prachu“, aby přestala tato zásadní součást každého MacBooku fungovat.

Nová Apple klávesnice je zkonstruována tak, že stačí malé množství prachu či nečistot aby přestala reagovat na stisky kláves. Zároveň ale nejde prach ani nečistoty zpod kláves jinak než opravou v servise. Zasažena je tak jedna z hlavních součástí každého MacBooku.

V důsledku této závady čelí majitelé nových přenosných maců problémům s nereagujícími klávesami a kompletnímu selhání klávesnice. Po tom, co začne selhávat více kláves najednou nemůže MacBook dále sloužit pro jednu ze svých hlavních úloh, psaní. Výsledkem je tak stroj nevhodný pro běžné používání.

Podle žaloby Apple nový MacBook vydal, přestože údajně o selhávání věděl. Apple navíc rok po vydání 12″ základního modelu začal používat klávesnici také u svých Pro modelů, které prodává za „prémiovou cenu“. Marketingové oddělení navíc mechanismus v nové klávesnici prezentuje jako „4x stabilnější“ než klasický nůžkový.

Podle žaloby by měl Apple opravit všechny postižené MacBooky a nebo majitele odškodnit plnou nákupní cenou. A to i v případě, že si počítač poškodil uživatel sám ve snaze tuto závadu odstranit.

První problém nové klávesnice?

Bohužel to navíc není první případ, kdy majitelé volají po nápravě. Před několika týdny vznikla petice žádající opravu vadných klávesnic, která nasbírala přes 17 000 podpisů.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?