Sjednotí Apple design všech iPhonů v roce 2018?

, 0

Očekává se, že všechny letošní iPhony dostanou vzhled velmi podobný aktuálnímu iPhone X. Nově bychom se měli dočkat 3 modelů rozdělených do dvou kategorií. Lepší iPhone X (5,8″) a iPhone X Plus (6,5″) dostanou OLED displeje, a levnější iPhone s 6,1″ displejem dostane LCD ale FaceID a výřez mu zůstane. Podle známého analytika z KGI Securities plánuje Apple zastavit výrobu aktuálního iPhone X a na podzim ho nahradit jakýmsi S modelem, tedy design zůstane ale telefon dostane rychlejší procesor, možná lepší fotoaparát apod.

Povinná optimalizace pro nový tvar displeje

Tento týden také unikla informace, že Apple bude od nových aplikaci odeslaných do AppStore vyžadovat podporu pro 5,8″ Super Retina Display v iPhone X a to včetně univerzálních aplikací. Dále musí být nové aplikace napsané v Xcode 9 a novějším využívající iOS 11 SDK.

Naznačuje Apple co nás čeká?

Vzhledem k těmto únikům je velmi pravděpodobné, že si Apple připravuje půdu pro novou generaci iPhonů, která by již měla měla kompletně nahradit TouchID novým FaceID a designově se sjednotit, tedy všechny letošní iPhony budou mít výřez a tímto krokem se snaží Apple zajistit, aby na nich aplikace vypadaly dobře. Je ale třeba brát v potaz, že se jedná pouze o spekulace na základě úniků a jak to bude doopravdy se dozvíme až s oficiálním představením.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?