Výroba displejů pro iPhone X Plus bude spuštěna příští měsíc

, , 0

iPhone X a iPhone X Plus

Podle nejnovějších informací bude příští měsíc zahájena výroba displejů pro letošní nejlepší iPhone. Většinu z nich dodá konkurenční Samsung.

Během května by měl tento korejský gigant vyrobit zhruba 2 až 3 miliony kusů. V červnu pak plánuje výrobní kapacity zdvojnásobit a vyrobit 4 až 6 milionů kusů nových OLED displejů.

Uniklé zprávy ale nerozdělují displeje podle velikosti a tak nevíme kolik z nich připadne na větší iPhone X Plus a kolik na menší iPhone X. 

Letošní spuštění výroby je tak lehce napřed, oproti obvyklému zahájení výroby. Důvodem by měla být snaha Apple předejít nedostatku OLED panelů pro své telefony. Přesně s tímto problémem se potýkala i výroba loňské vlajkové lodi.

Ceny

Zprávy navíc hovoří o snížení ceny iPhone X (2018), který by měl být zhruba o 10% levnější než aktuální model. Větší iPhone X Plus by jej měl z pohledu cenové politiky nahradit a stát 30 000Kč. Levnější model s LCD panelem by pak měl stát zhruba 25 000Kč.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?