Vše co víme o budoucích iPhone (2018)

, , , 1

iPhone X a iPhone X Plus

Vzhledem k pravidelnosti s jakou představuje Apple každoročně na podzim iPhone, není těžké odhadnout, kdy budou představeny letošní modely. Ano, očekáváme je právě na podzim (září/říjen). Některé zdroje ale hovoří o představení „dříve než obvykle“, takže očekáváme spíše září. Letos jsme se již dočkali několika úniků z dodavatelského řetězce a datum tak není jedinou informací o které máme nějaké představy.

Už nějakou chvíli máme informace, že letos budou představeny rovnou 3 iPhony s různou úhlopříčkou displeje a s různou úrovní výbavy. Máme také informace o designu a technologiích v nich použitých. Pojďme si je tedy shrnout.

Design

Podle všech informací by měl Apple letos sjednotit designový jazyk svých telefonů a všechny by měli obsahovat „Edge-to-edge“ displej, tedy displej po čelní ploše. Nezbývá tak místo pro TouchID a to by mělo být u všech nahrazeno novějším FaceID představeným v iPhone X.  Na první pohled tak budou všechny nové iPhony stejné a rozdělovat je bude právě velikost.

 

Název

Když se podíváme na aktuální nabídku iPhonů, dojdeme jistě všichni k závěru že působí zmateně. Jednak Apple přeskočil obvyklý „S“ model a místo iPhone 7S jsme se dočkali iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ale spolu s nimi se jako aktuální prodává revoluční iPhone X, ukazující směr do budoucna a iPhone SE, který naopak používá design iPhone 5 z roku 2012 a komponenty z iPhone 5S/6/6s. Na první pohled tak není jednoduché se v nich vyznat a vybrat si právě ten pravý. Letos by ale Apple měl přikročit ke sjednocení a přiblížit značení macům.

Nově bychom se tak měli dočkat iPhone, iPhone X a iPhone X Plus. Podle názvu tak bude jednoduché určit, který kam cílí, a určit, jaký model je aktuální bychom měli stejně jako u maců podle roku. Například letošní větší model bychom tak měli najít pod názvem „iPhone X Plus (2018). Naopak letošní levnější model bychom měli najít pod názvem „iPhone (2018)“ apod.

Toto označení se používá už řadu let u maců, jejichž výkonější varianty místo „X“ v názvu rozeznáme podle „Pro“ v názvu. Stejného směru si můžeme všimnout ve značení iPadů, kde Apple z původního číslování modelů přešel na názvy „iPad“ a „iPad Pro“.

Modely

Jak již bylo zmíněno, letos bychom se měli dočkat 3 modelů rozdělených do dvou kategorií.

iPhone X a iPhone

  • „iPhone X“ – OLED 5,8″ display
  • „iPhone X Plus“ – OLED 6,46″ (nebo 6,5″) display
  • „iPhone“ – LCD 6,1″ display
  • „iPhone ?“ – LCD 5,8″ display

Jak můžeme vidět, první dva by měli být vybaveny lepším OLED displayem a měli by také dostat nový výkonnější komponenty.

U třetího iPhonu vybaveného LCD displayem se spekuluje, že půjde o „vstupní model“, takže bude levnější a mohl by dostat starší komponenty, na úrovní aktuálního iPhone X (2017). FaceID ale zůstane.

Na závěr je třeba upozornit, že se jedná o spekulace a jak to nakonec dopadne se dozvíme až při oficiálním představení.

aktualizace 2.3.2018

Barevné varianty

Nové informace hovoří také o přidání zlaté varianty, u aktuálního iPhone X byla údajně vynechána z problematické výroby. Nyní již ale podle zdrojů blízkých výrobě všechny problémy vyřešil a modely iPhone X a iPhone X Plus novou barvu měli nabídnout. Výjimkou bude pouze levnější iPhone (2018), který zůstane u dvou barevných variant. Nabídka by měla vypadat takto.

iPhone X a iPhone X Plus

  • Vesmírně šedá
  • Stříbrná
  • Zlatá

iPhone

  • Vesmírně šedá
  • Stříbrná

Dual-sim

Spekuluje se také o dual-sim variantě, která na některých trzích možná bude nahrazena podporou dvou eSIM.

aktualizace 22.3.2018

Podle Digitimes si Apple pohrával s myšlenkou 5,8″ LCD iPhone. Ten měl údajně nabídnout méně operační paměti a také nižší cenu než více spekulovaný 6,1″ LCD iPhone. Podle posledních zpráv ale ve vývoji této varianty Apple nadále nepokračuje a letos se dočkáme 3 modelů.

 

Přečtěte si také, na co se můžeme těšit v nových operačních systémech, které Apple představí na WWDC 2018.

Obrázek.DiskusePro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?