Víme, kolik stojí výroba iPhone XS Max

, 0

TechInsights včera zveřejnila detailní pohled na ceny komponent nového 6,5″ iPhone XS Max. Spolu s Reuters se shodují, že nejdražší součástkou nových zařízení je OLED displej.

Výroba jednoho kusu iPhone XS Max v 256GB variantě podle dat od TechInsights vyjde Apple na 443 dolarů. Pro srovnání výroba loňského iPhone X se 64GB pamětí vyšla Apple na 395,44 dolarů za kus. Obě ceny by měly zahrnovat nejen všechny komponenty ale i jejich složení.

Již zmíněná nejdražší komponenta, tedy displej ale na ceně příliš nepřidal. Oproti 77,27 dolarů za displej pro loňský iPhone X vyjde výrazně větší letošní displej na 80,50 dolarů. To je výrazně menší skok než se očekávalo. Důvodem je údajně odstranění některých prvků, které byly dříve vyžadovány pro 3D Touch.

Malého nárůstu výrobní ceny displeje pro nový iPhone XS Max dosáhl Apple díky odstranění některých komponent 3D Touch systému. Ten umožňuje aplikacím rozeznat sílu, jakou použil uživatel pro stisk displeje.

Al Cowsky z TechInsights uvedl, že pokud by Apple všechny dříve vyžadované komponenty zachoval, pohybovala by se výrobní cena zhruba o 10 dolarů výše. tedy okolo 90 dolarů za kus.

Na rozdílu cen se svou naopak značně podepsal modem, který pro letošní modely dodává Intel namísto Qualcommu a především nový procesor A12. Apple jej nechává vyrábět aktuálně nejpokročilejším dostupným 7nm procesem.

Bohužel pro nás zákazníky, asi 9 600Kč za kterých Apple nový iPhone XS Max vyrobí, je velmi vzdálena od od 37 490Kč, za kterých se u nás nový model prodává. Je potřeba ale dodat, že výrobní cena sice zahrnuje komponenty a jejich složení, už ale nezahrnuje vývoj zařízení, vývoj software, marketing a řadu dalších nákladů.

 

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?