Prolomit heslo na iPhone zabere průměrně 11 hodin

, 0

Už nějakou dobu se ví, že se nejedna státní agentura snaží prolomit zabezpečení iPhone. Našlo se už několik společností, kteří jim to velmi usnadňují. Tentokrát se zaměříme na firmu Grayshift a její nástroj zvaný GrayKey.

Před GrayKey není v bezpečí žádný moderní iPhone a ani nejnovější iOS 11 před ním neochrání. Jde o krabičku, ze které vedou dva lightning kabely a ona postupně zkouší různá hesla na připojené iPhony. Už dříve prosákly informace, že rozluštění 4-místného hesla složeného pouze z čísel zabere hodiny a 6-místného dny.

Nyní ale unikly přesnější časy a ani 6-místné heslo už není bezpečné. Jeho prolomení zabere v průměru 11 hodin.

Kolik času zabere prolomit heslo?

  • 4 znaky – 13 minut
  • 6 znaků – 22 hodin
  • 8 znaků – 92,5 dní
  • 10 znaků – 9259 dní

Časy uvedené výše jsou maximální, reálné prolomení trvá v průměru polovinu.

Jaká existuje ochrana?

Pokud jste někdy 5x zadali špatně svůj kód, určitě jste zjistili že iPhone pak vyžaduje stále více času mezi dalšími pokusy. Navíc iPhone nabízí možnost po zadání špatného kódu 10x v řadě vše smazat. Bohužel se vývojářům GrayKey nějakým způsobem daří tyto ochrany obcházet.

Jedinou ochranou dnes je používání hesel složených nejen z čísel ale přidat nějaká písmene a speciální znaky. Hlavně ale používat dlouhá hesla o 8 a více znacích.

Jak si heslo změnit?

Stačí otevřít nastavení > Face ID a kód > změnit kód > Volby kódu > Vlastní alfanumerický kód

Od této chvíle ale při odemykání iPhone heslem nebudete vídat číselník. Místo něj se bude zobrazovat plnohodnotná klávesnice. Pokud jste ochotni ztratit trochu času, když jednou za čas zadáváte složitější heslo. Můžete získat výrazně lépe zabezpečený telefon který o většině z nás ví úplně vše a je s námi všude.

 

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?