Letošní iPhone X se nejspíš dočká zlevnění okolo 10%

, , 0

iPhone X

Letošní generace iPhonů, o které jsme již psali zde se bude skládat rovnou ze tří modelů. Nový levnější 6,1″ LCD iPhone, nástupce aktuálního iPhone X se stejným 5,8″ OLED displejem a novým iPhone X Plus se 6,5″ OLED displejem.

Digitimes dnes zveřejnil nové informace o nástupci aktuálního iPhone X. Podle jeho zdrojů bude výroba nového 5,8″ iPhone levnější a měla by tak klesnout i konečná cena pro zákazníky.

Ve zprávě se píše, že cena materiálů a komponent na nový iPhone X by měla klesnout o více než 10%. Srovnávána je s cenou materiálů a komponent aktuálního modelu při uvedení, tehdy se pohybovala okolo 400 dolarů.

Již v minulosti se ale lidé z Apple ohledně takto zveřejněných nákladů na výrobu vyjadřovali. Nejde podle nich brát příliš vážně, chybí v ní především náklady spojené s montáží komponent, dopravou a marketingem. Dále je v případě výrazně odlišného modelu přidat náklady spojené právě s novými komponentami, dodavateli a montážními procesy. Ty už si ale Apple naúčtoval k loňskému modelu a letošních by se neměly dotknout. Tím vzniká další prostor pro pokles ceny letošních modelů.

Jaké budou ceny?

Je to ale především marketing, kdo hýbe s cenou nových produktů. Nikdo nemůže Apple přinutit snížit cenu iPhone, jen protože klesly výrobní náklady. Takže se nabízí dvě možnosti, buď Apple cenu sníží a získá potenciál oslovit více zákazníků, nebo cenu zachová a zvýší si vlastní profit.

Nejvíce se ale spekuluje o variantě, že  „levnější“ 6,1″ LCD iPhone bude stát 800 dolarů. To je aktuální cena iPhone 8 Plus, tedy 23 990 Kč. Místo nejlepšího iPhone zaujme nový iPhone X Plus s cenou 999 dolarů. Což je aktuální cena iPhone X, tedy 29 990 Kč. Nástupce aktuálního 5,8″ OLED iPhone X by tak měl být cenově někde mezi. Očekávat jej tak můžeme za cenu okolo 26 990 Kč.

Další „levný“ iPhone

Digitimes ve své analýze také zmiňuje, že si Apple pohrával s myšlenkou 5,8″ LCD iPhone. Ten měl údajně nabídnout méně operační paměti a také nižší cenu než více spekulovaný 6,1″ LCD iPhone. Podle posledních zpráv ale ve vývoji této varianty Apple nadále nepokračuje a letos se dočkáme 3 modelů.

 

Obrázek.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?