iOS 12 půjde nainstalovat i na iPhone 5s

, 0

iPhone 5s

V mailing listu WebKitu se objevily diskuze o iOS 12 a dokonce přímo informace o testování. To by nebylo příliš zajímavé, v některých z nich se ale začal objevovat WebKit běžící na simulátoru iPhone 5s.

Nový WebKit bude mimo jiné použit v iOS 12 a toto je silný důkaz o tom, že jej bude podporovat i iPhone 5s. To samozřejmě není dobrá zpráva pouze pro majitele tohoto již lehce zastaralého přístroje ale také pro majitele novějších. Znamenalo by to totiž, že Apple prodloužil podporu svých smartphonů minimálně o rok. Modely iPhone 4s a iPhone 5 Apple podporoval 5 let a ukončil ji až s příchodem iOS 9 a 10.

Bohužel to, že na zařízení půjde nainstalovat iOS 12 ještě neznamená, že na něm půjdou využívat všechny novinky. Applu může podporu některých nových funkci na starších zařízeních deaktivovat, protože by je jejich hardware nezvládal. Případně by stály příliš mnoho výkonu a zařízení by pak bylo výrazně pomalejší.

Některé z největších zahraničních serverů zaměřených na Apple již zaznamenávají návštěvy ze zařízení s iOS 12 a rozlišením displeje 1136×640. Přesně takové rozlišení nabízí displej iPhone 5s, ale také novější iPhone SE.

Nebylo by to poprvé, kdy zdrojové kódy WebKitu ukázaly veřejnosti více, než Apple plánoval. Ještě před uvedením iPhone 6s s Force Touch se v kódech objevily novinky jako náhled stránky.

Kdy se iOS 12 dočkáme?

Apple jej představí spolu se svými ostatními systémy na WWDC 2018. Pokud ještě nemáte, přidejte si do kalendáře datum 4. června, kdy tato konference proběhne.

 

Přestože máme k dispozici tyto velmi silné důkazy, nic nebudeme vědět stoprocentně, dokud Apple nový systém nepředstaví. Už nyní je vidět, že Applu na svých zákaznících záleží a svá zařízení podporuje výrazně déle než konkurence. Pokud by se tyto informace potvrdily, znamenalo by to, že Apple své telefony podporuje zhruba 3x déle než nejbližší konkurence.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?