iOS 11.4 deaktivuje lightning konektor po 7 dnech

, 0

iPhone

Nový iOS 11.4 by měl vyjít za několik týdnů, jedna ze zajímavých novinek ale unikla už nyní. Apple do něj implementuje nové bezpečnostní protokoly, které zabrání spojení s počítačem pokud nebyl iPhone 7 dní odemknut. Nejde ale o tak žhavou novinku jak se může zdát, představil ji už v beta verzích iOS 11.3. Z finálního vydání byla ale odstraněna.

Jaký je důvod?

V nedávné době na internet prosákly informace o zařízení, které dokáže úspěšně prolomit zabezpečení iOS a iPhone odemknout. Především pak zařízení GrayKey, které naklonuje paměť iPhone a zkouší hesla. Po 10 neúspěšných pokusech se ale iPhone smaže, nebo alespoň prodlužuje dobu, která je před dalším pokusem potřeba. GrayKey ale na zařízení obnoví zálohu a zkouší znovu až dokud nenajde správnou kombinaci.

To ale není jediná bezpečnostní pojistka kterou se podařilo vývojářům najít. Apple tak vymýšlí další způsoby, jak jim snahy překazit. Zprávy také zmiňují, že zatím není jasné jestli jde GrayKey použít i s iOS 11.4.

iTunes

Změna se nebude týkat pouze počítačů, které majitel iPhone označí za důvěryhodné. Na ně potom půjde vytvořit lokální záloha telefonu, ale také pomocí nich půjde iPhone obnovit. Takže tu stále zůstane způsob, jak získat neomezený počet pokusů.

Na to má ale Apple také odpověď, iOS automaticky počítače označené jako důvěryhodné z tohoto seznamu po nějaké době smaže. Po připojení pak iPhone znovu žádá od uživatele potvrzení, že počítač je důvěryhodný. V aktuálním iOS 11.3 toto smazání přijde po 7 dnech od posledního připojení.

V iOS 11.4 to navíc vypadá, že Apple plánuje kompletně zablokovat komunikaci iPhone s iTunes, dokud uživatel nezadá heslo.

 

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?