Apple potvrdil problémy s mikrofonem u iPhone 7 (Plus) a iOS 11.3

, 0

iPhone 7

S vydáním iOS 11.3 si začali někteří majitelé iPhone 7 stěžovat na problémy s mikrofonem. Při hovoru druhá strana zasažené majitele neslyšela. Chyba se projevovala nejen při normálních hovorech, ale i při hovorech přes FaceTime. V některých případech se k mikrofonu přidal i reproduktor, na který nešel přepnout hovor. Ikona reproduktoru zešedla a přestala reagovat na dotyky.

Apple problém uznal a autorizovaným servisům sepsal postup, jak chybu diagnostikovat a řešit.

Podle zaměstnanců je potřeba nejprve odpojit veškeré audio příslušenství. To by mělo v některých případech problémy zmírnit, či úplně vyřešit. Dokument také údajně uvádí, že by technici měli opravit i zařízení, která už nejsou v záruce. Bohužel už neuvádí, zda bude oprava těchto zařízení bezplatná, nejspíše ale ano.

Jak problém řešit?

Majitelé zasažených zařízení by měli v první řadě odpojit veškeré příslušenství, jako například sluchátka, bezdrátové reproduktory apod. To by mělo alespoň u některých zařízení pomoci a znovu aktivovat ikonu reproduktoru.

Jak problém vyřešit?

Jediné řešení je oprava zařízení v servise. Před návštěvou servisu je ale dobré kontaktovat podporu Apple a opravu si domluvit. To můžete udělat online kliknutím na tento odkaz.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?