Vše, co Apple představil na letošní březnové konferenci

, , 0

Lane Tech

Včera pořádal Apple v prostorách Lane Tech college svou březnovou keynote zaměřenou na školství a vzdělání. Jak jsme již informovali dříve, živý přenos tentokrát chyběl. Na konci článku ale najdete odkaz na video z celé keynote. Nyní si ale pojďme shrnout co vše vlastně Apple představil.

Nový iPad

Nejzajímavějším a zároveň nejočekávanějším produktem se stal nový 9,7″ iPad. Jak dávala tušit už samotná pozvánka, nový iPad nabízí podporu pro Apple Pencil. Je tak první mimo řadu pro, který tuto užitečnou funkcionalitu nabídne. Zároveň Apple ukázal levnější variantu zvanou Crayon Stylus od Logitechu. Oproti jablečné tužce je cena zhruba poloviční. U Logitechu zůstaneme, přímo ve své prezentaci Apple zmínil také odolný kryt na iPad s klávesnicí. Ten podle Applu tablet pro studenty skvěle doplní a především jej ochrání před náhodným poškozením.

Vylepšení se dočkal procesor, který celý tablet pohání. V novém iPadu najdeme A10 Fusion, který by měl nabídnou o 40% vyšší procesorový a o 50% vyšší grafický výkon. Znát jej můžeme z iPhone 7 (Plus), mělo by se ale jednat o vylepšenou verzi. Nový tablet dále nabízí stereo reproduktory. Cena zůstala beze změny, v českém obchodě začíná na 8 990Kč.

Pro školy nabízí Apple exkluzivní slevy 10% na Apple Pencil a snížil také cenu za AppleCare+, opět pouze pro školy.

Několik čísel zmíněných na keynote:

  • 1 000 000 aplikací pro iPad
  • z toho 200 000 aplikací je zaměřeno na výuku
  • 9,7″ je nejoblíbenější úhlopříčka tabletu

Software

Classkit

Schoolwork, tak se jmenuje aplikace, se kterou by Apple rád zprostředkoval komunikaci mezi učitelem a studentem. Učitelům nabídne možnost zadat práci studentům a zároveň kontrolovat jejich postup a pomoci jim. Studentům by zase měla pomoci všechny své úkoly snadno odevzdat a komunikovat s učitelem. Apple dbá na soukromí, proto aplikace chrání studentova data a pouze učitelům do nich umožní nahlédnout.

Aplikaci doplňuje framework ClassKit, který umožní vývojářům své aplikace napojit na na Schoolwork a umožnit zadání úkolů v dalších aplikacích. Podporu dostanou i aplikace od Applu, konkrétně Swift a GarageBand. Aplikace Clips a GarageBand dostanou podporu TrueDepth kamery iPhone X.

 

Apple dále oznámil, že studentské účty nově místo 5 GB místa na iCloudu dostanou rovnou 200GB. Pro ostatní uživatele se bohužel limit nijak nemění.

ClassKit i Schoolwork budou součástí iOS 11.4 a jejich vydání se plánuje na červen. Na mac zase dorazí aplikace Classroom, aplikace, která umožňuje spravovat iPady studentů.

iWork

Jistě jste zaznamenali dnešní aktualizaci pro jablečný kancelářský balík. Pages, Numbers i Keynotes nyní podporují Apple Pencil.

Pages konkrétně umožňuje zapsání poznámek, které se nedrží stránky, ale označených slov. Pages také nahradí iBooks Author a umožní tak snadnou tvorbu knih pro aplikaci iBooks. Pro jejich tvorbu tak již nebude potřeba mac, od čehož si Apple slibuje více titulů ve své knihovně.

Záznam z keynote

Celý záznam najdete na tomto odkazu.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?