Nový iPad Pro s Face ID bude nejspíš představen na WWDC 2018

, , 0

iPad Pro 2018 koncept

Spekulovaný iPad Pro s Face ID se podle uznávaného analytika z Rosenblatt Securities začne prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Pokud jsou tyto zprávy přesné, k jeho představení by mohlo dojít už na začátku WWDC 2018, tedy 4. června. Apple by tak navázal na loňské uvedení druhé generace iPadu Pro, právě na WWDC 2017.

Malým nedostatkem této spekulace je dřívější únik s informací, že nový iPad Pro bude představen „trochu déle než rok po představení současného“. Loňská vývojářská, na které byl představen loňský model konference začínala 5. června, zatímco letošní začíná už 4. června. Jako další možná varianta se nabízí představení v záři spolu s novou generací iPhone.

Novinky iPadu Pro 2018

Hlavní očekávanou novinkou iPadu Pro je nahrazení Touch ID novějším Face ID známým z iPhone X. Dále by 10,5″ i 12,9″ varianty měly přijít s novým designem bez rámečků. Spekulací také zůstává, co přesně znamená „nový design bez rámečků„. Mluví se o dvou variantách, buďto by design zahrnoval výřez pro kameru a potřebné senzory. Anebo budou všechny rámečky o něco silnější aby se do nich vše potřebné vešlo, zůstanou ale ze všech stran stejné.

Další spekulovanou novinkou byl displej, který měl nabídnout OLED technologii, podle posledních informací ale Apple ještě letos zůstane u LCD.

Z dodavatelského řetězce v Číně také unikly informace o procesoru pro nový iPad Pro. Nové modely dostanou výkonnější verzi 8 jádrového čipu A11X Bionic. Složená bude ze tří výkonných jader „Monsoon“ a pěti úsporných jader „Mistral“.

Nepříjemnou novinkou bude cena, která bude oproti aktuální generaci vyšší. Vzhledem k absenci OLED displeje by se ale neměla hýbat nijak výrazně.

(PRODUCT)RED

Zmíněný analytik z Rosenblatt Securities také věří, že Apple v dohledné době představí iPhone X (PRODUCT)RED. Navázal by tím na loňské představení iPhone 7 a 7 Plus (PRODUCT)RED, bohužel k tomu ale nemáme žádné další náznaky.

 

@VenyaGeskin1Obrázek.

Pro lepší fungování tohoto webu používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím, jak postupovat?